ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3978476
*
nr 397 8476
Spegel
Sengustavansk höjd: 116
Utrop:
6.000 kr
Såld:
10.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 14:51:34
1
6.000 kr
19/2 11:52:03
2
5.600 kr
19/2 11:53:21
2
6.100 kr
19/2 13:59:08
1
10.100 kr
20/2 11:19:56
2
6.600 kr
20/2 11:21:03
2
7.200 kr
20/2 14:43:55
3
9.700 kr
20/2 14:55:28
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 397 8476
Spegel
Sengustavansk höjd: 116
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 10.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 14:51:34 | 1 | 6.000 kr |
19/2 11:52:03 | 2 | 5.600 kr |
19/2 11:53:21 | 2 | 6.100 kr |
19/2 13:59:08 | 1 | 10.100 kr |
20/2 11:19:56 | 2 | 6.600 kr |
20/2 11:21:03 | 2 | 7.200 kr |
20/2 14:43:55 | 3 | 9.700 kr |
20/2 14:55:28 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53